Aplikacija će početi s radom naredne godine, nakon uspešne implementacije i obuke opštinskih službenika. Kako se navodi, to će omogućiti da korisnici do informacija dođu brže i efikasnije u bilo koje doba dana putem mobilnih telefona ili računara, a gradovima i opštinama se otvaraju prilike za razvoj novih usluga.
Takozvani ČetBot omogućava dostupnost virtuelnog asistenta tokom celog dana, sa većim mogućnostima obrade zahteva, jer na upite odgovara kompjuterski program, a ne osoba.
Praksa je pokazala da građani postavljaju identična pitanja u čak 72 odsto slučajeva, što oduzima puno vremena službenicima koji će uvođenjem virtualniog asistenta moći da se preusmere na druge poslove.
Do 2022. očekuje se proširenje mreže i na druge gradove i opštine. Predstavnica Nemačke agencije za razvojnu saradnju (GIZ) i menadžerka na projektu Amira Omanović istakla je da uvođenjem novih, digitalnih i inovativnih rešenja opštine i gradovi unapređuju svoje usluge, što doprinosi povećanju zadovoljstva korisnika.
Sporazum o saradnji na uvođenju ČetBot tehnologije potpisali su predstavnici Sombora, Šapca, Bijeljine, Laktaša i organizacije koje realizuju projekat – SAGA, NALED, Privredna komora Republike Srpske i GIZ.