Podsetimo, Google je 20. aprila odložio uvođenje svog Page Experience algoritma za mesec dana.
Ovo praktično znači da bi vlasnici sajtova i SEO stručnjaci trebalo već da su svedoci promena rangiranja web stranica na njihovim sajtovima.
Unapređenje algoritma predstavlja najvažniju nadogradnju Google pretrage koju smo svi sa nestrpljenjem čekali s obzirom na uvođenje Core Web Vitals metrike. Ova najnovija metrika ocenjivanja performansi sajtova uvodi tri osnovna elementa: Largest Contentful Paint (LCP), First Input Delay (FID) i Cumulative Layout Shift (CLS).
Na zvaničnoj stranici Google-a za programere navodi se da fokus unapređenja treba postaviti na sadržaj internet stranica. Prilikom ocenjivanja sadržaja, Google-ov algoritam rangiranja rezultata pretraživanja ocenjuje da li sadržaj donosi autentične informacije, izveštaje ili istraživanja; da li je taj sadržaj nešto bi krajnji korisnik želeo da sačuva u svom obeleživaču linkova, podeli na društvenim mrežama ili pošalje nekome; da li sadržaj predstavlja kompletan i suštinski opis navedene teme; da li naslov sadržaja dovoljno opisuje šta da posetilac očekuje na internet stranici, itd.
Kao što sam već pisao na blogu, Core Web Vitals parametre vlasnici sajtova i administratori mogu metiri putem različitih Google alata i web servisa, a nedavno je ova kompanija predstavila i Page Experience izveštaj u okviru kojeg se jednostavno parametri mogu pratiti putem Google Search Console.
Dalja optimizacija sajtova za pretraživače i savet da izvrše analizu sajtova i investiraju u optimizaciju sadržaja, ostaju kao preporuke za unapređenja u budućem periodu.
Takođe, nadogradnja sistema protegnuće se i na jul 2021. kako je najavio Google.
BiznisCentar ponuda: Pokrenite reklamiranje na društvenim mrežama
Pročitajte više: Google uvodi Core Web signals: počinje trka za milisekundama
Tehnicka podrška: Pozovite Kontakt centar